Kajak-kenu vb: 17 érem, 7 arany a mérleg, 2. hely az éremtáblán
„Ez azért nagyon nagy szó, mert a saját „oroszlánbarlangjában” vertük meg a németeket, 46 olimpiai pontot szereztünk, ők pedig 42-öt – kezdte a hétvége értékelését Storcz Botond szövetségi kapitány. – A csapat bőven túlszárnyalta a várakozásaimat, összességében minden szakág jól teljesített. A férfi kenuban végre van egy sikeres párosunk, Vajda Attila pedig visszatalált önmagához.”
„Férfi kajakban nagyon örülök Dombvári K–1 1000 méteren szerzett bronzérmének és annak, hogy az olimpiai bajnok párosunk nem eresztett le, hanem megmutatta, hogy a legjobbak közé tartozik. Egyedül a férfi négyest sajnálom egy kicsit, rengeteget készültek és jól versenyeztek, megérdemeltek volna egy dobogós helyezést.”
„Női kajakban Kozák Danuta nyerni tudott K–1 500 méteren, a női négyes pedig ötödször győzött zsinórban, ezeket az eredmények önmagukért beszélnek. Tetszett Natasáék ezüstérme 500 méteren, ők mélyről jöttek vissza és hatalmasat küzdöttek. Valamint ügyesek a kenus lányok is, akik minden világversenyen érmet szereztek. A 7 arany-, 5 ezüst-, 5 bronzérem önmagáért beszél, köszönöm minden érmesnek és az egész csapatnak ezt a nagyszerű szereplést” – mondta Storcz.