Alapításának tizedik évfordulóját ünnepelte a BOM
A Budapesti Olimpiai Mozgalom néven létrejött szervezet MTI-hez eljuttatott közleményéből kiderült, a BOM alapítói és vezetői az olimpiára nem csupán sporteseményként tekintettek, hanem egy olyan gigantikus fejlesztési programként, amely a főváros fejlődését, nemzetközi tekintélyét, az ott élő emberek életét kiemelkedően pozitív módon befolyásolná.
"Az időközben kirobbant gazdasági világválság, majd az Európát súlyosan megrendítő euróválság arra kényszerítette a BOM vezetőit, hogy 2011-ben a pályázást levegyék a napirendről, amíg kedvező fordulat nem áll be Magyarország és a világ gazdasági helyzetét tekintve. Ennek megfelelően 2012-ben az alapítók a BOM-ot átalakították alapítvánnyá azzal a céllal, hogy magyar sportolók olimpiai felkészülését támogatva járuljon hozzá hazánk hagyományosan kiváló szerepléséhez az ötkarikás játékokon, és ezen keresztül Budapest egy majdani olimpiai pályázatának sikeréhez" - olvasható a közleményben, amely leszögezi, a BOM a Magyar Sportért Alapítvány első lépésként egy ösztöndíjprogramot indított a sportolói karrier mellett felsőfokú vagy szakmát adó tanulmányokat folytató olimpiai kerettagok részére.
Szalay-Berzeviczy Attila kuratóriumi elnök szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által tavaly decemberben elfogadott Agenda2020 elnevezésű reformprogram meghozta a pozitív fordulatot a budapesti olimpia esélyeit illetően, így a BOM ismét csatasorba állt az olimpia ügye mögött. Úgy vélte, történelmi lehetőség előtt áll nem csupán a főváros, de Magyarország is és egyáltalán nem az esélytelenek nyugalmával szállt ringbe Hamburggal, Los Angelesszel, Párizzsal és Rómával szemben a 2024-es játékok rendezési jogáért.
"Magyarország az Európai Unió legdinamikusabban fejlődő régiójában helyezkedik el, amely még soha nem rendezett olimpiát. Meg vagyok győződve arról, hogy előbb-utóbb Kelet-Közép-Európának is meg kell kapnia a rendezés lehetőséget, mint ahogy azt is biztosra veszem, hogy a térségben az olimpia és a paralimpia megrendezésének szempontjából a legtökéletesebb helyszín Magyarország lenne" - szögezte le Szalay-Berzeviczy, aki hozzátette, a BOM az ösztöndíj program további működtetése mellett fontos feladatának tekinti a pályázat szakmai és kommunikációs támogatását, együttműködve a kormánnyal, a főváros vezetésével, valamint a Magyar Olimpiai Bizottsággal.
Forrás: MTI
http://webradio.hu/hirek/sport/alapitasanak_tizedik_evfordulojat_unnepelte_a_bom