Olimpiai idézetek

2008 december 1. / Index

GYENESEI ISTVÁN

- Rendez-e Budapest olimpiát 2020-ban? 
- A válság előtt kevésbé bíztam benne, mint éppen most. Minden váratlan helyzet kibillenti a normál, földhöz ragadt gondolkodást. A kényszer rávihet minket arra, hogy megkeressük akár a nem túl nagy eséllyel kecsegtető alternatívákat is. Nem maga az olimpia az érdekes, hanem az oda vezető út, amikor egy egész országnak kell egységesebben gondolkodnia, építkeznie és átalakulnia kívül-belül.

2007 május 31. / Figyelő - Egy csésze kávé rovat

BARÁTH ETELE (országgyűlési képviselő - MSZP)

Én továbbra is támogatom a BOM 2020-as céldátumát. A foci Eb-nek nem volt relevanciája. Egy sportág, amelynek adott országban nincsenek sikerei, közönsége, létesítményei, ne vágyakozzon a házigazda szerepére. Az olimpiarendezést ezzel szemben azért nem tartom esélytelennek, mert a magyar sport folyamatosan szállítja az eredményeket.

2007 március 13. / MTV1 - Nap-kelte

LENDVAI ILDIKÓ
 (az MSZP frakcióvezetője)

"Ami a Budapesti Olimpia Mozgalomat illeti, nálam is jártak azok a nagyon rokonszenves szervezők, minden frakciónál, akik a budapesti olimpia megrendezéséért indítottak társadalmi mozgalmat. Velük is abban jutottunk egyetértésre és úgy tudom dolgoznak is rajta, hogy amellett, hogy nemzeti dicsőség volna egy ilyen, nézzünk egy rendes gazdasági tervet. Mennyibe kerül és mennyit hoz be, ha nem is az államkasszába, de az idegenforgalomba és a magyar gazdaságba. Ha a mérleg legalább nullszaldós, akkor érdemes belevágni, de csak ilyen mérlegelés alapján." 

2007 március 4. / Vasárnapi Hírek

SZALAY-BERZEVICZY ATTILA
 (a Budapesti Értéktőzsde elnöke, az UniCredit Bank ügyvezető igazgatója)

"Egy olyan húzd meg-ereszd meg gazdaságpolitika bűvkörében élő országnak, mint a miénk, kormányzati ciklusokon átívelő fejlesztési programra, számon kérhető és fix dátumhoz köthető kitörési pontra van szüksége. Egy olimpiára való felkészülés hasonló súllyal bírhat, mint Magyarország uniós csatlakozása volt. Bár jelenleg a GDP növekedés 2-3 százalékos, egy későbbi 4 százalékra beálló növekedés mellett évi 32 ezer milliárd forintos GDP-vel bíró, stabilizálódó nemzetgazdaságú ország számára megvalósítható teljes mértékben az olimpia úgy, hogy a főváros és 50 kilométeres körzetének fejlesztése ne gátló, hanem húzóerőként hasson a távolabbi régiókra is."

2007 március 3. / Népszabadság

GALLOV REZSŐ (nyugdíjas államtitkár)

"A MOB elnöke ugyan hajszállal és ügyes manőverezéssel túlélte az elmozdítására tett kísérletet, ám a baj, a rombolás már megtörtént. Mindezek ismeretében logikusnak, indokoltnak és szükségesnek mondható, hogy az olimpia megrendezése ügyében színre lépett egy új, friss, minden előítélettől mentes, hiteles és reménykeltő szervezet. Ráadásul olyan, amely a vállalkozói szférát és a beáramoltatható magántőkét is képviseli. Ez volna a Budapesti Olimpia Mozgalom, amely alakuló közgyűlését 2005 novemberében tartotta. Létrejöttével gyanakvás és fanyalgás fogadta a MOB-ban, végtére is olyan ügyben jelent meg új szereplő, amelyben eddig csak a MOB volt illetékes."

2007 március 1. / BudapestPortál

GÉMESI GYÖRGY (a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke, a MOB alelnöke)

"A Magyar Önkormányzatok Szövetsége támogatja 2011-ben az olimpiai pályázat beadását, mert nagy lehetőséget lát egy sikeres pályázat esetén a felkészülési időszakban egy összehangolt, a településeket is érintő fejlesztési stratégia kialakítására és megvalósítására, ami maga után vonja az olimpia rendezésében is az aktív szerepvállalás lehetőségét."

2007 március 1. / www.tozsdeforum.hu

ELBERT GÁBOR (az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára)

"A jövőbeni sportberuházásokat úgy kell tervezni, hogy azok a hazai olimpiarendezés ügyét szolgálják. A sporton keresztül teremthető meg az a nemzeti összefogás, amely ma annyira hiányzik a közéletből, a sport az a közös nyelv, amit mindenki beszél és megért".

2007 március 1. / www.pacesprofit.hu 

SZABÓ ISTVÁN (a Fővárosi Főpolgármesteri Hivatal Sport ügyosztályának vezetője)

"A Főváros elkötelezett támogatója egy hazai rendezésű olimpia gondolatának, hiszen nemrégiben közgyűlési határozat született arról, hogy a város térszerkezetének fejlesztésekor figyelembe kell venni, hogy egy majdani olimpia szempontjainak is megfeleljenek az újítások. Budapest vezetése azt is szorgalmazza, hogy az olimpiarendezés kérdéséről mihamarabb írjanak ki népszavazást"

2007 március 1. / www.Stop.hu

NÁDAS PÁL (a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke)

"a magyar olimpiai és paralimpiai mozgalomban dolgozó szakemberek nem lehetnek olimpiaellenesek, hiszen egy hazai rendezésű olimpia mindannyiunk érdekeit szolgálja. Az olimpiai és paralimpiai játékok nemcsak infrastrukturális fejlesztéseket vonnak maguk után, hanem általuk megnövekedik a sport iránti szeretet és érdeklődés is."

2007 Február 8. / Figyelő

DÁVID IBOLYA (az MDF elnöke)

"Az MDF mindig is támogatta a közös, nagy, nemzeti ügyeket, mint amilyen a világkiállítás ötlete, vagy a nagy sportesemények megszervezése volt, így támogatja természetesen a budapesti olimpia ügyét is. Örülök, hogy a BOM munkájának köszönhetően ismét van esély közös nemzeti ügyről beszélni."

2007 Február 8. / Figyelő

VARGA MIHÁLY (a Fidesz alelnöke)

"A Fidesz támogatja a 2020-as olimpia megrendezésére irányuló kezdeményezést, és azt is, hogy ötpárti támogatással erről törvény szülessen."

2007 Február 8. / Figyelő

SZILVÁSY GYÖRGY 
(a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter)

"A MeH megbízott szakállamtitkára részt vett a megvalósíthatósági tanulmány elkészítésében, éppen azért, hogy a szükséges kormányzati adatokat is beépíthessék az elemzésbe, s ne kelljen külön kormányzati szakértői anyagot készíteni, mintegy előről kezdeni a munkát. A döntés mindazonáltal csak azt követően születhet meg, hogy a tanulmányról a MOB és a főváros is kialakította álláspontját. Ha a kormány támogatja az olimpia megrendezését, akkor mindenképpen kell készülnie egy jogi hatásvizsgálatnak arról, miben gátolják és miben segítik a hatályos törvények az olimpiai fejlesztéseket."

2007 Február 8. / Figyelő

DEMSZKY GÁBOR
 (Budapest főpolgármestere)

"Korábban is azt mondtam, és ma is kitartok amellett, hogy népszavazásnak kell döntenie arról, legyen-e olimpia Magyarországon. Az előnyök, a kockázatok, a tehervállalás nagyságát illetően az országnak közösen kell döntést hoznia az olimpiaszervezésről. Azonban nem csinálok titkot abból, hogy egy referendum esetén az igennel voksolók táborát erősíteném. A fővárosi közgyűlés határozata alapján felkértem Beleznay Évát, Budapest megbízott főépítészét arra, hogy ez év májusáig készíttesse elő az olimpia helyszíneinek kijelölését, a megvalósíthatósághoz szükséges intézkedésekkel együtt."

2007 Február 8. / Figyelő

BELEZNAY ÉVA (Budapest megbízott főépítésze)

"Ha becsukom a szemem, akkor a Népstadion környékén képzelem el a központi olimpiai stadiont, de nem a Puskás Ferenc Stadion képében. A megvalósíthatósági tanulmány által javasolt észak-budapesti, Duna menti és városrehabilitációs koncepciók közül e két utóbbi mixében gondolkodom"

2007 Február 8. / Figyelő

BIENERTH GUSZTÁV (az Amerikai Kereskedelmi Kamara elnöke)

"A Budapesti Olimpia esetében az egyik kulcstényező a makrogazdasági stabilizáció, azzal együtt, hogy alapvetően nem az olimpia miatt lenne lényeges 2009-ig egyensúlyi pályára állítani a gazdaságot. A legfontosabb előfeltételek és alappillérek közé tartozik továbbá a stabilizációt követő, hosszú távon 3-4 százalékos növekedési pálya, a konvergencia program sikere, az euro minél korábbi bevezetése. De az is, hogy 2013 után az EU költségvetése hasonló mértékű forrásokat biztosítson, mint 2007 és 2013 között, és hogy a potenciális EU forrásoknak legalább a 70 százalékát le tudja hívni az ország."

2007 Február 8. / Figyelő

NYÚL SÁNDOR (TriGránit Zrt vezérigazgatója)

"Bízom benne, hogy előbb-utóbb az olimpia is Magyarországra jön, ez esetben pedig lesz alkalmunk megmutatni, hogy sportlétesítményeket is fel tudunk húzni."

2006 szeptember 9. / Népszabadság

KÁLMÁN OLGA (ATV hírigazgatója)

"A BOM-nak egyik alapító tagja vagyok. Egyébként semmilyen más szervezethez, egyesülethez nem tartozom. Amikor Szalay-Berzeviczy Attila tőzsdeelnök megkeresett, egy percen belül igent mondtam. Az olimpiához kötődő tervek egyébként is szerepelnek Budapest távlati fejlesztési koncepcióiban. Nem csatlakoztam volta a BOM-hoz, ha politikai stichje lett volna a dolognak. Gazdaságilag nem irreális, úgy hogy most már valóban tegyük helyére a kérdést és akarjuk végre!"

2006 június 22. / 168 óra

LANTOS CSABA (OTP Bank vezérigazgató-helyettese)

"Senkinek sincs joga kétségbe vonni azt az idealisztikus hozzáállást, ahogy elkezdtük szervezni a mozgalmat. Mert az olimpiai felkészülésből közvetlen üzleti haszna senkinek sem lesz. Az alapítókkal összejött egy olyan kemény mag, amely a kezdeti lökést adhatja. Az indirekt hatás természetesen nyilvánvaló. Abban vagyunk mi is érdekeltek, hogy ez a város és ez az ország gyorsabban fejlődjön. Eddig csak szócséplés folyt arról, hogy Budapest 
regionális pénzügyi, szolgáltató és kulturális központ lesz, de vajmi kevés történt ennek érdekében. Az olimpiára való felkészülés lehet az a gravitációs középont, amelyből elindulhat a fejlődés. Kétségtelen, egy fejlődő, gyarapodó városban és országban az üzleti szervezetek is jobban prosperálnának."

2006. április 14/ Nemzeti Sport

CSÁSZÁRI ATTILA (Magyar Öttusaszövetség elnöke)

"Az igazi nagy események óriási lendületet adnak a vendéglátó ország sportjának. Egy olimpia rendezése pedig szinte csodával ér fel. Már többször bizonyítottuk, hogy világversenyek rendezésében is a legjobbak közé tartozunk. Például az 1999-es margitszigeti VB sikerének köszönhetően emelték fel a sydneyi olimpián részt vevő öttusázók számát. A majdani budapesti olimpián az öttusa lebonyolítása biztosan világszínvonalú lesz."

2006. április / Elite

BENEDEK TIBOR (olimpiai bajnok vízilabdázó):

"Egy olimpia megrendezése hazánkban elsősorban nem sport kérdés, mert az ország egységes akarata hozná létre, és az összefogás hatalmas erőt jelentene. Megmutathatnánk a világnak, mire vagyunk képesek, mire lehetünk büszkék, mit tudunk elérni. A hangulat egyértelműen eltérő lenne más olimpiákhoz képest, mert hatalmas önbizalmat adna sportolóinknak."

2006. április / Elite

VÖRÖS ZSUZSA (olimpiai bajnok öttusázó):

"Nekem az a véleményem, hogy minden egyszer egy álommal kezdődik. A megvalósításhoz aztán sok-sok kitartás és fantázia szükségeltetik, ami az öttusában viszont együtt van. Ezért is örültem a felkérésnek, hogy éppen én legyek a Budapesti Olimpia Mozgalom egyik arca."

2006. április / Elite

KOCSIS ISTVÁN (Magyar Villamos Művek vezérigazgatója):

"Meggyőződésemet nemcsak az általam vezetett cég sporttámogatásai fejezik ki, hanem személyes szerepvállalásom is. Társadalmi munkában számos megtisztelő tisztséget töltök be, így a Magyar Olimpiai Bizottság, valamint az Öttusa Szövetség, illetve nemrégiben alakult Budapesti Olimpia Mozgalom civil kezdeményezés alapító elnökségi tagja vagyok. Az olimpia szellem a legnemesebb emberi, közösségi értéket képviseli, büszke vagyok arra, hogy e tisztségeken keresztül én is tehetek valamit ezeknek az értékeknek a megvalósulásáért."

2006. február 26. / Nemzeti Sport

VAJDA LÁSZLÓ (a Pekingi Olimpia Szervezőbizottságának tagja):

"Rokonszenvvel és érdeklődéssel figyelem a BOM munkáját. Képben vagyok, mert rendszeresen kapom e-mailben tőlük a híreket. Reggelente általában húsz-huszonöt percet a Pestről érkező elektronikus levelek böngészésével töltöm." 

2006. január 28. / MOB közgyűlés

SCHMITT PÁL (Magyar Olimpiai Bizottság elnöke):

"A legutóbbi közgyűlésen is szó esett már a Budapesti Olimpia Mozgalomról. Azóta a Mozgalom szervezői a legutóbbi elnökségin tájékoztatást adtak terveikről, munkájukról. Az elnökség támogatásáról biztosította a civil kezdeményezést, egyetértett azzal, hogy 2020-ban, vagy 2024-ben olimpiát rendezzünk Budapesten. Kértük, hogy az elnökség valamennyi tagjának a nevét jegyezzék be a mozgalmat elindítók soraiba. Úgy terveztük, hogy a mozgalommal együttműködési megállapodást írunk alá, ezt azonban közös megegyezéssel későbbre halasztottuk. Megvárjuk a szervezet hivatalos bejegyzését, s időközben engedélyt kérünk a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól arra, hogy a szervezet használhassa az olimpiai elnevezést és az olimpiai jelképeket."

2006. január 27. / Nemzeti Sport

KEMÉNY DÉNES (a magyar vízilabda válogatott szövetségi kapitánya):

"A BOM-mal a megalakulása óta kapcsolatban vagyunk, hiszen Benedek Tibor tagja a felügyelő-bizottságnak. De ettől függetlenül sem kellett minket kapacitálni, hogy álljunk a mozgalom mellé, hiszen aki egyszer már átélte a játékok semmihez sem hasonlító hangulatát, ráadásul sikeres volt, annak az elkötelezettsége magától értetődik. Mi a legtöbbet azzal segíthetünk az ügynek, ha továbbra is sikeresek vagyunk."

2006. január 17. / Nemzeti Sport:

CSÁNYI SÁNDOR (OTP BANK Rt elnök-vezérigazgatója):

"Támogatom a budapesti olimpia ügyét, a BOM elnökségébe Pongrácz Antal személyében az OTP Bank vezérigazgató-helyettessel képviselteti magát. Biztatok mindenkit, aki hisz az olimpia rendezésében, bár 2016 vagy 2020 még nagyon messze van."

2006. január 17. / M1 Mozaik című műsor:

DEMSZKY GÁBOR (Budapest főpolgármestere):

"A Főváros nemcsak egy jó pályázatot képes beadni a kormánnyal együtt, együttműködve - ha a megfelelő pénzügyi garanciák megvannak - hanem Budapest fogadóképességét is biztosítani tudja 2020-ra"

2006. január 9. / Magyar Nemzet

SZALAY-BERZEVICZY ATTILA (Budapesti Értéktőzsde elnöke, HVB Bank ügyvezető igazgatója):

"Egy olimpia megrendezése ugrásszerűen növelné a tőkebeáramlást és a beruházásokat, sok tízezer munkahelyet teremtene, élénkítené a túrizmust, fejlesztené az infrastruktúrát, és ezáltal Magyarországot és Budapestet Kelet-Közép Európa vitathatatlan gazdasági, kulturális és sport központjává emelné. Meg merem kockáztatni, hogy ezzel már Bécset is befognánk. Ezeknek a tényeknek a felismerése és Prága pályázási szándékának a bejelentése késztette lépésre Magyarország 15 meghatározó vállalatát, köztük a Budapesti Értéktőzsdével, és további száz magánszemélyt, hogy létrehozza a BOM-ot... Az olimpia egy egész nemzet ügye, ebben a kérdésben, mindegy, hogy valaki jobboldali, baloldali vagy liberális beállítottságú. Ebben az ügyben vagy hajlandóak vagyunk egy hajóban együtt evezni, vagy tényleg búcsút mondhatunk ennek az álomnak örökre."

2006. január 8. / Nemzeti Sport

RÓBERT ÁKOS (RTL Klub vezérigazgató-helyettese):

"Született egy pozitív kezdeményezés, és egyelőre a budapesti olimpia rendezéséig vezető út egyengetése a téma. Ez számunkra a legkevésbé sem az üzletről szól, nincs benne semmiféle érdekünk. De olyan fontos és jó ügynek gondoljuk, amely mellé érdemes odaállnia Magyarország piacvezető kereskedelmi televíziójának. Mégpedig oly módon, hogy a legnagyobb felületet adja e témának a médiapiacon."

2005. december 31. / Népszava

HANKISS ELEMÉR (egyetemi tanár, szociológus):

"Az olimpia csak részben szól a sportról. A világról szól, az emberekről, az együttműködés lehetőségéről, a világban olyannyira hiányzó fair playről, az örömről, a játékról, és szól nem utolsósorban arról az országról, amely elvállalja a megrendezést. Az olimpia budapesti megrendezése nem a sportolóink vizsgája lesz, hanem elsősorban az országé. És nagyon is ránk fér egy ilyen megmérettetés. Még éppen csak megpendült a hír, és máris összeszorult a gyomrunk: Ki tudunk-e állni a világ elé, mint a békében, tisztes jólétben élő civilizált és felelősségteljes polgárok sikeres országa? És ez a kezdeti szorongás meg az elérendő remek cél mozgásba hozhatja a most még meglehetősen ernyedt, önbizalmát és hitét vesztett, céljait, jövőjét nem is igen látó társadalmunkat."

2005. december 23. / Nemzeti Sport

KAMUTI JENŐ (Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára):


"Nagy dolog, hogy egy hozzáértőkből álló civil szervezet azt kutatja, hogyan rendezhet Budapest olimpiát, hogyan pályázhatna minél előbb a nyári játékokra. A kezdeményezést csak támogatni lehet. Egyrészt azért, mert hosszú távú befektetésként kezeli az ügyet, márpedig nálunk többnyire még mindig a balatoni módi járja, azaz: hogyan lehetne egyetlenegy nyár, néhány hónap alatt meggazdagodni. A másik pozitívum pedig az, hogy a programra fölépíthető a magyar sport, mégpedig hosszú időre. A kandidálásnak három pillére van, a kormánygarancia, Budapest és a MOB elkötelezettsége. Nos, mi biztosan nem utasítjuk el az ötletet.

2005. december 9. / BEST Magazin

GESZTI PÉTER (reklámszakember):

"Igen, olimpiára készülök, csak nem sportolóként. Csatlakoztam a Budapesti Olimpia Mozgalomhoz, és nagyon komolyan is gondolom, hogy hozzuk Magyarországra a nyári olimpiát. Évek óta nincsenek nagy ügyek, közös céljaink, ez például lehetne az. Nem szeretek "nyüzsgönc" lenni, s a nevemet pláne nem adom mindenhez. Itt szakemberként dolgozom, mert hiszem, hogy kellenek álmok. Ha sandaság és a politika nem szedi szét, akkor még akár lehet is belőlük valami."

2005. december 8. / Magyar Nemzet melléklete: Zöldenergia

HERNÁDI ZSOLT (MOL Rt. elnök-vezérigazgatója):

"A MOL nagyon szorosan kötődik Magyarországhoz és az egész régióhoz. Az olimpia olyan gazdasági fejlődésnek lehet a kiindulópontja, amely a MOL hajóját is előre hajtja. De nem is ez a lényeg. Az olimpia fontos lelki megújulás forrása lehetne. Gondoljunk csak bele, hogy mi magyarok már 157 aranyérmet szereztünk, az egy főre jutó érmek számát tekintve harmadikok vagyunk a világban. Eddig már öt alkalommal jelentkeztünk olimpia rendezésére, de mégis Magyarország az egyetlen a tizenegy alapító ország közül, amely még egyszer sem rendezhetett olimpiát. Ez egészen egyszerűen nem maradhat így de ennek belátásához nem kell vállalatvezetőnek lenni, azt hiszem, ezt bármelyik első osztályos kisfiú felismerné!"

2005. december 1. / Figyelő

KEPECS GÁBOR (Aegon Magyarország Biztosító Rt vezérigazgatója):

"Végignézve a 15 alapító vállalaton, látható, hogy nem olyan cégek álltak össze ezért az ügyért, amelyek a legtöbbet tudnának profitálni abból, ha Budapest valamikor olimpiát rendezhet. Ezek a saját területükön sikeres, erős vállalkozások inkább azt akarják demonstrálni, hogy képesek lehetünk elindítani az együttgondolkodást, aminek a vége a rég várt társadalmi konszenzus. Látni kell, hogy gazdasági téren nem tudjuk felvenni a versenyt sok más kandidálóval, de az egyetértés segítségével képesek vagyunk olyan új ötleteket, megoldásokat felmutatni, ami sikerre viheti ezt az olimpiai elképzelést."

2005. december 1. / Figyelő

NYÚL SÁNDOR (TriGránit Rt vezérigazgatója):

"Nagyon ritka az olyan pozitív és politikamentes kezdeményezés, amelyhez valóban érdemes csatlakozni. Ez az ötlet egyfajta vákumban született. Ha megnézzük, az elmúlt években Magyarországon alig történtek rangos események, szinte meg sem jelentünk a világsajtóban. A légüres tér azonban nem csak az országimázsban, hanem a nemzeti öntudat szintjén is tetten érhető, ezért fontos egy ilyen horderejű összefogás. Másfelől, az évtizedes lemaradás miatt, az olimpiára tervezett költségek 90 százaléka amúgy is elengedhetetlen fővárosi infrastrukturális beruházásokat tartalmaz. A költségek fennmaradó 10 százaléka pedig uniós forrásokból, az idegenforgalmi pluszbevételekből, és végső soron az országimázs javulásából bőven megtérül. Mindezek okán egy átgondolt kezdeményezésről van szó. A TriGránit részvétele elsősorban a társadalmi felelősségvállalás és az imázsépítés jegyében történt. Természetesen a Figyelő Top200 vállalatai közül kikerülő nagy támogatók üzleti előnyöket is remélnek egy ilyen grandiózus rendezvénytől."

2005. november 28. / A BOM megalakulását bejelentő sajtótájékoztató

SUGÁR ANDRÁS (Befektetői Tanács elnöke):

"Nekünk van a sport, van a zene, meg vannak a gyógyvizeink. És kész. Ha a sporttal nem tudunk rendesen gazdálkodni és kihasználni az ebben rejlő lehetőségeket, akkor ebből a kis országból soha nem lesz nagy ország."

2005 november 24 / RTL Klub

JAKSITY GYÖRGY (Concorde Értékpapír Rt ügyvezető Igazgatója)

„Nem a megérkezés, hanem az utazás a fontos. Tehát az út amit megteszünk addig, hogy alkalmassá váljunk egy olimpia megrendezésére, az sokkal, de sokkal fontosabb mint maga az olimpia megrendezése. A hab a tortán, egy nagyon fontos cél amire nagyon büszkék leszünk és aminek nagyon fogunk örülni, de a társadalom és a gazdaság fejlődését nézve sokkal fontosabb, hogy azokat a lépéseket közben megtegyük, ami alkalmassá tesz minket a rendezésre.”

2005 november 24 / RTL Klub

STRAUB ELEK (Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója)

„Idén nyáron is sok versenyen ott voltunk és ezen keresztül a vitorlás szövetség elnökségében odafigyelünk arra, hogy kineveljük olimpikonjainkat ebben a sportágban is. Athénben is ott voltak és remélem ott leszünk Pekingben is. És nagyon örülnék, ha ott lennének a Balatonon is, amikor majd mi rendezzük meg az olimpiát.”

2005 november 24 / RTL Klub

HABSBURG GYÖRGY (Magyar Vöröskereszt elnöke)

„Amikor ide is jönni fog, mert jönni fog az olimpia, hát akkor nagyon nagy változás lesz és ez nagyon pozitív hatással lesz Magyarország életére.”

2005 november 24 / RTL Klub

DR. HANKISS ELEMÉR (Egyetemi tanár)

„Ha azt mondjuk, hogy várjuk azt, amikor majd jobb esélyünk lesz, akkor sose lesz jobb esélyünk. El kell kezdeni, meg kell próbálni, és ha most nem sikerül akkor a következő pályázaton már jobb eséllyel indulhatunk az olimpia megrendezéséért. Nem jó ülni és nem csinálni semmit. El kell kezdeni.”

2005 november 24 / RTL Klub

SZEKERES PÁL (olimpiai bronzérmes és paralimpiai bajnok vívó)

„Minden sportoló álma hogy olimpiai bajnok legyen, és úgy gondolom ennek az álomnak az egyik része, hogy ez otthon, a saját hazájában váljon valóra. Nyilvánvaló, hogy azon sportolók életében, akik beléptünk ebbe a mozgalomba már nem valósulhat meg egy hazai rendezésű olimpia, de gondolunk a jövőre és az utánunk következő generációkra. Szeretnénk megteremteni nekik azt a lehetőséget ami nekünk nem adatott meg.”

2005 november 24 / RTL Klub

DR. PONGRÁCZ ANTAL (OTP Bank Rt. vezérigazgató-helyettese)

„Meg vagyok arról győződve, hogy az ország sportjának, infrastruktúrájának, gazdaságának jót tesz az olimpia, ha elnyerjük. Meg vagyok győződve arról is, hogy meg tudjuk ezt rendezni legalább olyan színvonalon, mint azok a városok, ahol korábban jártam olimpia kapcsán, tehát Barcelona és Athén, Budapest van olyan. Egy nagy kérdés van hátra, hogy vajon el is tudjuk-e nyerni. Hát rajtunk múlik, hogy milyen vehemenciával csináljuk és mit találunk ki valami újat, ami majd annak idején a döntéshozók szívét is ellágyítja.”

2005. október 7. / Hetek

ÁBRAHÁM ATTILA (politikai államtitkár, Nemzeti Sporthivatal elnöke):

"Olimpiai bajnokként örülnék, ha Budapest pályázna a rendezésre, de mint köztisztviselő, még jobban örülnék, ha a gazdaság biztosítani tudná a pénzügyi feltételeket. Amennyiben a magánszféra gazdaságilag is lehetőséget lát az olimpiában, akkor sokkal nagyobb a megvalósulás esélye."

2005. július 21. / Heti Válasz

FÜRJES BALÁZS (A Fidesz kormány egykori olimpiai biztosa):

"Az olimpia talán elég nemes cél ahhoz, hogy alkalmas legyen a széthúzás korszakának lezárására. Az is lehet, hogy igazán eredményesen a civil világ, a sportemberek, a gazdasági és a kulturális elit összefogásával indulhatna útjára a kezdeményezés. Vállalatvezetőként és a "Szeretem Budapestet" civil szervezet alapítójaként úgy gondolom, nekünk, politikán kívüli szereplőknek kellene megtennünk a kezdeti lépéseket. Így talán kitűzhető lenne a cél: rendezzük meg a London utáni első európai olimpiát"

2005. július 7. / Hírszerző. Hu

DEUTSCH-FÜR TAMÁS (Fidesz - egykori sportminiszter):

"Azt gondolom, komoly lendületet adhat a tervnek, hogy civil szerveződés kezdeményezi - amelyhez én is nagyon szívesen csatlakozom. Ebben a kérdésben nagyon fontos, hogy lakossági, szakmai, közigazgatási és politikai egyetértés jöjjön létre, mert csak így válhat realitássá. De a legfontosabb, hogy a civil kezdeményezők között a legkülönbözőbb foglalkozású, pártállású, világlátású emberek képviseltessék magukat, hiszen az olimpiához mindenki támogatása kell. Ez valóban nemzeti ügy - ha még nem túl elcsépelt ez a fogalom."

2004. december 31. / Magyar Hírlap

SZALAY-BERZEVICZY ATTILA (Budapesti Értéktőzsde elnöke, HVB Bank ügyvezető igazgatója):

"2020-ban Budapestre kéne hoznunk a 32. nyári olimpiai játékokat. Ekkor ugyanis valószínűleg európai ország fogja megkapni a házigazda szerepét. Hiszem, hogy Magyarország addigra már képes lenne megrendezni a történelem egyik legsikeresebb olimpiáját. Ez nemcsak egy gigászi, történelmi, arculatformáló gazdasági vállalkozás lenne, de Magyarország bekerülne örökre a halhatatlanok klubjába. Ha Prága vagy Varsó előbb magához ragadja ennek a kezdeményezését, akkor búcsút mondhatunk a játékoknak száz évre, nem is beszélve arról, hogy behozhatatlan versenyhátrányba kerülnénk a rendező országgal szemben itt a régiónkban. Görögország gazdasági paramétereit figyelembe véve 1996-ban tartott ott, ahol mi most. Nyolc évvel később csodálatos olimpiát tudott rendezni, Magyarországéval teljesen azonos lélekszámú lakossággal. Ráadásul Budapest sokkal nagyobb és jelentősebb város, mint például a '96-os játékok színhelye, Atlanta. Az említett időpontig azonban nekünk 16 évünk van még. Ha a kormány tényleg komolyan veszi az államháztartás rendbetételét és az adósságállomány lefaragását annak érdekében, hogy 2010-ben euróval tudjunk idehaza fizetni, akkor ezt követően még mindig marad tíz évünk erre a projektre."

Sütibeállításokkal kapcsolatos információk
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.