Döntés a 2024-es olimpiai játékok házigazdájáról

BOM Alapítvány ösztöndíjasa

Öttusa

Életkor: 19 év

Legjobb eredmény: Ifjúsági Olimpia 2., Youth "A" VB 3., EB 2.  Pánamerika Bajnokság 1.

Tanulmány (oktatási intézmény/szak): Altisz Alapítványi Gimnázium

Zs. Tóth Anna bemutatkozása

KÉRDÉS/FELELET:

1. Hogyan kezdtél el sportolni?

Rendhagyó módon kezdtem el az öttusa sportágaival foglakozni. Amíg a többi gyerek úszással és futással kezd, én 6 éves koromban lovon ültem először, és egy évvel később már lovas ügyességi versenyeken indultam. Úszni csak később, 9 éves koromban tanultam meg.

2. Van sportolói példaképed és miért ő?

Kőbán Rita és Balczó András a példaképem. Mindketten nagyon tudatos és maximalista sportolók voltak. Tudatosan figyeltek oda minden kis részletre, és azután a legjobb tudásuk szerint valósították meg a terveiket. Én is ilyen módon szeretnék fejlődni.

3. Legkedvesebb versenyed?

Portugáliában volt az Ifjúsági Olimpia kvalifikációs versenye 2013 szeptemberében. Ezt a versenyt a vívóedzőmmel, Kovács Ivánnal küzdhettem végig. Nagy élmény volt nekem, és mindegyik számban egyéni rekordot értem el.

4. Legfőbb célod a közeljövőben?

Jelenleg négy tusában versenyzem az ötből, a korcsoportom miatt. Legfőbb célom, hogy versenyrutint szerezzek díjugratásban is, és végre igazi öttusa versenyeken indulhassak a juniorok és a felnőttek között.

5. Kedvenc mottód?

"...nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené." (Szent Pál, Róm 9,16)