Bertus Kitti

BOM Alapítvány ösztöndíjasa

Evezés

Életkor: 22 év

Legjobb eredmény: Ifi EB 9., Ifi EK 3.

Tanulmány (oktatási intézmény/szak): Szinergia Üzleti Szki/ pénzügyi-számviteli ügyintéző

Bertus Kitti bemutatkozása

KÉRDÉS/FELELET:

1. Hogyan kezdtél el sportolni?

Többször próbáltam ki az ergométert városi felmérések alkalmával (iskolában, sportnapon), nagyon megtetszett. Egy nyári nap barátnőmmel unatkoztam és kitaláltuk, hogy kipróbáljuk az evezést. Nagyon tetszett a közeg, az egyesület és a társaság is.

2. Van sportolói példaképed és miért ő?

Az edzőm Petrity Rudolf. Csodálom az alázatát a sportág iránt. Fiatal korában válogatottként sok külföldi versenyen vett részt, ahol gyönyörű eredményeket ért el. Olimpiai esküt is tett. Mai napig lelkesen edzi a gyerekeket és aktív versenyző is.

3. Legkedvesebb versenyed?

2013. Svájc Jeunesse Kupa

4. Legfőbb célod a közeljövőben?

Rioi olimpiára csapatban kijutni. Ebben az évben Világbajnokságra és Európa bajnokságra kijutni, és ott jól szerepelni.

5. Kedvenc mottód?

NO pain, NO gain.